drukuj

Promocja książki "Śladami zbrodni okresu stalinowskiego w województwie białostockim" w Muzeum w Bielsku Podlaskim

Śladami zbrodni
Data wydarzenia
17 lutego 2014, godz. 17:00 - 17 lutego 2014, godz. 19:00
Miejsce
Bilet
Wstęp wolny.

Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku oraz Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku zapraszają na promocję wydawnictwa dr. Marcina Zwolskiego
„Śladami zbrodni okresu stalinowskiego w województwie białostockim"17 lutego 2014 r. (poniedziałek) godz. 17.00 do Muzeum w Bielsku Podlaskim. Wstęp wolny.

Wydawnictwo z pogranicza monografii i albumu zostało przygotowane w ramach prac nad ogólnopolskim projektem badawczym „Śladami zbrodni". Liczy sobie 456 stron. Używając bogatej ikonografii. Autor przedstawia ogrom zbrodni komunistycznych pierwszych dwunastu powojennych lat w woj. białostockim. Pokazuje je przez pryzmat miejsc, gdzie ich dokonywano. W miejscach tych do dzisiaj zachowało się często wiele śladów po ofiarach i katach. Najbardziej dramatycznymi fragmentami książki są relacje opisujące okrutne zbrodnie z najmniejszymi detalami, a autorami tych relacji są nie tylko ofiary, ich bliscy i postronni świadkowie. Opowiadają o nich też ci, którzy bili i mordowali – opowiadają bez skruchy i zażenowania, bez cienia szacunku dla tysięcy swoich ofiar.

Muzeum Podlaskie w Białymstoku jest Instytucją Kultury Województwa Podlaskiego. 

Zdjęcia

  • Śladami zbrodni
muzeum
Autor:muzeum

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać