drukuj

Gospoda Podlaska - restauracja, Białystok

Gospoda Podlaska - Białystok

Gospoda Podlaska w Białymstoku

Oczywiście, że Gospoda Podlaska kojarzyć się ma prawo z jedzeniem podlaskim. Ale może nie tylko? O tym należało się przekonać, co też uczyniliśmy, wybierając się do rzeczonego lokalu po kilkumiesięcznej przerwie.
Gospoda Podlaska mieści się przy ul. Żelaznej 9 lok. 15. Niby to szeroko rozumiane centrum, ale trzeba się tutaj specjalnie wybrać. Wystrój jest rustykalny, z fajnym klimatem, polecamy do kontemplacji zwłaszcza to, co się dzieje na ścianach oraz... żubra. Co prawda trochę mało tu miejsca, więc trudno sobie wyobrazić komfort jedzenia, gdyby wszystkie miejsca były zajęte.

Jeśli chodzi o menu, to faktycznie pełno tu dań tradycyjnych, zup oraz ziemniaków pod każdą możliwą postacią. My jednak, jak się rzekło, szukaliśmy czegoś innego.

Naszą uwagę zwróciło żarkoje. Danie ukraińskie, według menu. Oznacza ono wołowinę duszoną z warzywami i ziemniakami, podawaną w gorącym kociołku i z miksem sałat. Według menu. Cena – 19,50 zł.

I faktycznie, podawane jest efektownie, w kociołku. Gorące. Sycące. Pyszne. Dla głodnego osobnika, jako samodzielne danie, starczy za cały obiad. Zdecydowanie nie jest to danie dietetyczne (ani szczególnie tanie), więc lepiej sobie na nie pozwolić tylko od czasu do czasu.

Szczegóły cenzurki (w skali 0-6):
jedzenie –5
wystrój – 5
klimat – 5
Współpraca: (ew)

Zdjęcia

  • Gospoda Podlaska - Białystok
Miejski informacyjny portal społecznościowy Białegostoku dla wszystkich mieszkańców i sympatyków grodu nad Białą :)
redakcja
Autor:redakcja

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
Pablo77
Pablo77 śr., 2013-03-20 09:08

Byłem raz i nigdy więcej.

Byłem raz i nigdy więcej. Obsługa marna, jakby pierwszy raz kelnerka obsługiwała ludzi. Jedzenie jeszcze gorsze niż obsługa, a zamówiliśmy 4 dania i o żadnym nie można powiedzieć że było chociaż jadalne. Trzymać się z daleka. Szkoda zdrowia i kasy.

ulala88
ulala88 śr., 2013-03-20 18:24

Bardzo smacznie

Jadłam w wielu miejscach w Białymstoku, ale Gospoda szczególnie przypadła mi do gustu. Jedzenie smaczne, duże porcje na talerzu. Niejednokrotnie odwiedzałam to miejsce i odwiedzać będę dalej.

kamil.kuczynski.7503
kamil.kuczynski.7503 śr., 2013-03-20 20:23

żenada  :)   duże porcje

żenada  :)   duże porcje malutkie najlepsze jedzenie lipowa chińczyk saigon :D za rosmanem stare 3 poziomy :)